Złomowanie i kasacja pojazdów

Zezłomuj auto w naszej firmie

Złomowanie aut i kasacja pojazdów w Stal-Car

Stal-Car to dwie profesjonalne i legalnie działające stacje demontażu pojazdów. Jesteśmy jedną z większych firm na rynku złomowania aut. Interesuje nas skup aut zarówno osobowych jak i ciężarowych.

Przyjmujemy wszystkie samochody

Zapewniamy własny transport

Wystawiamy zaświadczenia o demontażu pojazdu

Zobacz jakie

Kroki do zezłomowania pojazdu

1. Dokumenty

Dowód rejestracyjny
Jeżeli dowód rejestracyjny został zagubiony lub zatrzymany przez Policję, należy uzyskać zaświadczenie potwierdzające dane lub kopię dowodu rejestracyjnego z Wydziału Komunikacji.
Karta pojazdu - jeżeli była wydana
W przypadku gdy karta zaginęła lub uległa zniszczeniu należy napisać oświadczenie o zagubieniu kartywzór oświadczenia.
Tablice rejestracyjne
W przypadku zagubienia lub zniszczenia tablic należy napisać oświadczenie o braku tablicwzór oświadczenia.
Dówód osobisty właściciela pojazdu
W przypadku współwłasności pojazdu zaświadczenie o demontażu powinni podpisać wszyscy współwłaściciele lub upoważnić do złomowania jedną osobę – wzór upoważnienia.
Umowa kupna sprzedaży
W przypadku gdy pojazd został zakupiony, a nie jest jeszcze przerejestrowany, należy przedstawić umowę kupna-sprzedaży. Jeżeli jest więcej umów należy przedstawić wszystkie od pierwszego właściciela widniejącego w dowodzie rejestracyjnym do ostatniego nabywcy, który złomuje auto. Umowy muszą być czytelne, posiadające wszystkie niezbędne elementy dla ważności umowy (Kodeks Cywilny).
Inne
W przypadku gdy współwłaścicielem pojazdu jest bank lub firma leasingowa, należy przedstawić zgodę na zbycie pojazdu lub potwierdzenie zakończenia umowy kredytu lub leasingu. W przypadku śmierci właściciela lub współwłaściciela należy przedstawić postanowienie z sądu.

2. Kontakt

Aby uzyskać dodatkowe informacje oraz umówić warunki i termin odbioru prosimy o kontakt telefoniczny.

Skierniewice

+48 505 401 725

3. Przekazanie

  • Pojazd można dostarczyć osobiście do naszej stacji demontażu od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00 i soboty 8:00 – 14:00.

  • W przypadku gdy nie ma możliwości dostarczenia pojazdu odbierze go nasz kierowca w dogodnym dla Państwa terminie.
Co robić aby uniknąć kłopotów
  • Złomuj samochód tylko w legalnie działających stacjach demontażu – sprawdź pozwolenie na złomowanie lub zapoznaj się z wykazami legalnie działających stacji demontażu dostępne na internetowych wykazach publikowanych przez Marszałków poszczególnych województw.
  • Jeśli sprzedajesz samochód na umowę kupna – sprzedaży każdorazowo sprawdzaj, czy osoba kupująca z umowy to ta sama osoba, która podpisuje umowę. Bardzo często występują przypadki zawierania umowy, gdzie kupujący jest fikcyjną postacią lub od kilku lat nie żyje. Obowiązkiem sprzedającego jest sprawdzenie danych kupującego z dowodu osobistego. Jeśli kupujący nie chce przedstawić swojego dowodu osobistego – nie kontynuuj transakcji!!! Jeśli sprzedasz samochód osobie nieżyjącej – obowiązek kontynuowania płacenia składek OC może wciąż spoczywać na Tobie!!!
Porównanie złomowania samochodu w legalnej stacji demontażu pojazdów i „szarej strefie” osób zajmujących się skupem samochodów bez posiadanego zezwolenia na demontaż samochodów.

Skontaktuj się

+48 505 401 725

Skup aut / złomowanie

W przypadku jakichkolwiek pytań, jesteśmy do dyspozycji.

Kontaktowy